by: Александър Петров

0

Стартов състав: 3-5-2

Микеле Ди Грегорио: 9.2

Въпреки, че Наполи вече спечели титлата в Италия, те не излязоха с най-слабия си тим и дори владееха повече топката и отправиха два пъти повече удари спрямо Монца. Но Ди Грегорио и компания имаха други планове – той направи 7 спасявания за победата с 2:0.

Влад Кирикеш: 8.1

Въпреки загубата с 2:0 от Юве, Кирикеш се отличи с рядко постижение. Той трябваше да изчисти от гол линията на два пъти. Също така той съумя да отнеме топката в 3 от 4 случая, да добави още 4 изчиствания (за да  станат общо 6 за целия мач!) и да прихване 2 противникови паса.

Бремер: 8.8

Защитникът на „старата госпожа” се раздаде максимално при успехът с 2:0 над Кремонезе. Само погледнете тези статистики: най-много удари в мача – 4, най-много точно удари – 2 (заедно с Адриен Рабио), 96% точни подавания, 6 спечелени въздушни двубоя, 2 отнемания на топката, 2 прихванати паса и по едно изчистване и дрибъл. А в края на срещата се отличи и с гол. Отличен 6 от нас, и заслужена награда „Играч на мача”.

Пшемислав Вишниевски: 8.8

Още един защитник отбелязал гол. Полякът и неговата Специя победиха Милан, като домакини с 2:0. Освен със суха мрежа, той се отличи и във високите етажи. Няма друг играч в мача с повече от неговите 8 спечелени високи топки.

Николо Фаджоли: 8.0

Той бе една от многото доминанти фигури на терена срещу Кремонезе. И логичното се случи в 55-та минута когато откри резултата с хубав и премерен удар. Освен това, той създаде и едно ключово положение, както и се отличи в отнеманията на топката с 2 от 2 успешни опита.

Реми Удин: 9.0

Удин отбеляза два бързи гола – един в края на първата част и един в началото на втората. Но въпреки това, Лече стигна само до точката, след като в добавеното време на мача Милинкович-Савич изравни за 2:2. Статистиката показва, че Удин бе над всички с 3 точни удара в двубоя, с най-много опити за дрибъл – 5 и с 3 ключови подавания.

Сергей Милинкович-Савич: 8.3

Както вече казахме по-горе, сърбинът донесе точката на столичани в самия край на мача. Също така, той отправи и най-много удари от всички на терена – цели 5. А какво да кажем за играта му с глава – 9 от 10 спечелени въздушни двубоя.

Гаетано Кастровили: 8.9

Опорният халф на Фиорентина се възползва от слабо изчистване и в 7-та минута откри резултата. А в края на мача той направи и асистенцията за голът на Джакомо Бонавентура. Добавяме и неговите общо 3 ключови паса, както и 2 от 2 изпълнени дрибъла и 2 от 3 успешни отнемания на топката.

Алесандро Дзаноли: 8.2

Дзаноли показа много добра игра в защита и нападение. Той вкара за 1:0 в 34-та минута, но Сампдория допусна изравняване в самия край на мача. Въпреки това Дзаноли заслужено спечели призът за „играч на мача” с неговите 5 от 6 успешни отнемания на топката, по едно изчистване и прихващане на подаване, 2 от 4 успешни опита за дрибъл и един ключов пас.

Чиро Имобиле: 7.8

Капитанът на Лацио откри резултата в средата на първото полувреме. Но той се отчете и с добро представяне в защитен план – 2 успешни отнемания на топката и 2 изчиствания.

Ромелу Лукаку: 8.8

Нов кръг, ново впечатляващо представяне от страна на Лукаку. Този път той реализира 2 гола при успеха над Сасуоло с 4:2. Както можеше и да се очаква, той бе недостижим на „високите етажи” с неговите 3 спечелени въздушни битки.

Резерви:

Лукаш Скорупски: 7.5

Обикновено вратарите се отличават със своите спасявания и качествени намеси. Но този път освен със суха мрежа, Скорупски се изяви с 91% точни подавания за нулевото равенство с Рома.

Кевин Бонифаци: 7.5

Колегата в отбрана на Скорупски се представи дори още по-добре, що се отнася до пасовете си със своите 96% успеваемост. Но за да спечели „играч на мача” той трябваше да бъде над всички със своята игра – 3 спечелени въздушни двубоя, 4 от 5 точни отнемания на топката, 3 изчиствания и 2 прихванати паса.

Салваторе Еспозито: 8.1

Еспозито подпечата победата на Специя над Милан в 85-та минута за 2:0.

Дани Мота: 7.9

Мотта отправи 4 удара, като само Виктор Осимен реализира толкова в хода на мача. Но от друга страна Мота бе човекът с най-точни удари – цели 3, а с първият си той откри резултатът за 1:0.

Антонио Кандрева: 7.6

36-годишният ветеран се появи в игра в 80-та минута, а в добавеното време шокира гостите за донесе победата на Салернитана и по този начин Аталанта почти загуби шансове за участие в Шампионска лига догодина.