Отбор на кръга: Серия А, кръг 30

by: Големите 5

0

Стартов състав 4-3-3

Никола Равалиа: С неговите 9 спасявания, Равалиа бе заслужено избран за играч на мача. Така неговата Сампдория за първи път от доста време насам спечели точка, но е на цели 10 точки зад отборът на 17-о място – Специя.

Фоде Бало-Туре: Стефано Пиоли даде почивка на някои от титулярите си, заради четвъртфиналният мач-реванш с Наполи. Това бе добре дошло за Бало-Туре, който се представи на ниво срещу Болоня. 2 удара, 4 от 5 успешни дрибъла, 81% точни паса и 4 от 4 успешни отнемания на топката.

Йохан Васкес: Неутрализира успешно всяка една атака, която се е опитала да мине през неговата зона. Така той записа 6 отнемания на топката, 5 изчиствания и едно прихващане на футболист на Емполи.

Лука Калдирола: Неговият гол, след корнер се оказа решаващ в двубоя срещу Интер. Така Монца победи с минималното 1:0 “Нерадзурите” и то насред Сан Сиро.

Леонардо Серникола: Победите за Кремонезе са повече от рядкост през този сезон. Но ето че в последните две срещи отборът печели. Серникола подобно на своя колега Васкес е със заслуги в мача – 6 чисти отнемания, 5 изчиствания и едно прихващане, прибавяме и асистенцията за гола на Десер за победата с минималното 1:0 над Емполи.

Томазо Побега: 23-годишният халф на Милан записа едва второ участие като титуляр през този сезон, но за сметка на това неговото изпълнение при възстановяването на равенството е кандидат за гол на месеца. Той се прояви и в защита с 4 от 6 успешни отнемания на топката.

Едоардо Бове: Бе един от най-дейните в състава на Жозе Моуриньо. 4 отнемания на топката и две изчиствания, както и откриващият гол за победата на Рома с класическто 3:0 срещу Удинезе.

Лоренцо Пелегрини: Националът на Италия бе дори по-добър от своя колега Бове. Той също отбеляза гол, но бе навсякъде по терена. Така в защитен план той може да се похвали с едно отнемане на топката, две изчиствания и едно прихващане.

Николас Гонсалес: Макар и да не успя да допринесе с гол или асистенция, аржентинското крило на Фиорентина продължи и този мач с добрите си изяви. 2 точни удара от 4, 83% точни паса и 4 от 6 успешни дрибъла.

Грегъри Дефрел: Влезлият на почивката на срещата Сасуоло – Ювентус се възползва от грешка на Фаджоли и чрез неговият единствен гол в мача, донесе трите точки на Сасуоло.

Фелипе Андерсон: Бразилското крило реализира второто попадение за Лацио при успеха с 3:0 над Специя като гости. 3 от 4 точни удара по посока на Драговски, както и 88% точни паса му носят наградата „Играч на мача”.

Резерви:

Микеле ди Грегорио и 6-те му спасявания вгорчиха живота на нападателите на Интер. Въпреки доминацията от страна на миланския гранд, Ди Грегорио изигра ключова роля за победата на Монца.

Щефан Пош продължава с отличната си форма. Този път той се отчете с асистенцията при равенството срещу Милан. Но за да бъде избран за играч на мача той направи и 8 чисти отнемания, 6 изчиствания и едно прихващане на играч на росонерите. Единствен негов минус бе неговият жълт картон в 58-а минута.

Неманя Радонич се отчете с цели 6 удара (3 от които точни), 5 от 9 успешни дрибъла и 72% успеваемост при пасовете си.

Габриел Стрефеца направи цели 8 ключови подавания за своите съотборници. Едно от тях се превърна в асистенция в 31-а минута за голът на Сисей.

Гамбийският национал Асан Сисей отбеляза едва 5-я си гол от началото на сезона. Към това му представяне може да прибавим и 4-те удара към вратата на Равалия.