Отбор на кръга: Лига 1 (Кръг 1)

by: Големите 5

0

Матц Селс: 7.7

Страсбург откри сезона с престижна победа над Лион, но това нямаше как да се случи без 6-те спасявания на Матс Селс. Едно от тях бе изключително важно, защото бе срещу звездата на гостите Александър Лаказет и то при резултат 0 на 0.

Расмус Николайсен: 8.0

Тулуза успя да стигне до пълен обрат в гостуването си на Нант, а Расмус Николайсен вкара победното попадение за отбора си в 91-вата минута след като засече с глава центриране от корнер.

Бафоде Диаките: 8.0

Също като Николайсен, централния бранител на Лил, Диакате отбеляза гол в добавеното време на мача, за да донесе точката като гост на неговия отбор срещу Ница. Ценна точка срещу един отбор на Ница, от който се очаква да се бори за местата в Европа този сезон.

Дейвер Мачадо: 7.8

Мачадо започна сезона с невероятен гол, който бе негов 4-ти за тази календарна година. За негово съжаление, отборът му допусна обрат от 2-0 до 2-3 при гостуването си на Брест в един интригуващ сблъсък.

Вандерсон: 9.5

Страхотен мач за десния бек на „монегаските“, който записа хубав гол след комбинация с Такуми Минамино, а след това добави и асистенция на името си, при победата на неговия отбор с 4-2 в гостуването си на Клермон.

Жан-Рикньор Белгард: 8.3

Белгард отбеляза изключително важно попадение за Страсбург, с което отбора му поведе в 63-тата минута на мача срещу Лион. Силен мач за халфа като цяло и важна победа за момчетата на новия треньор Патрик Виера на старта на първенството.

Роман Дел Кастийо: 8.6

Брест постигна изключителна победа срещу вицешампиона Ланс. Дел Кастийо пък бе едно от главните действащи лица, след като именно той отбеляза 2-те дузпи, отсъдени за Брест. Втората от тях бе в 87-та минута за 3-2, а изпълнението на атакуващия халф бе хладнокръвно.

Мухамед Чам: 8.2

Гол и асистенция в един мач за първи път в Лига 1 за Мохамед Чан. Жалко, че неговия тим, Клермон не успя да вземе нищо от домакинството си на Монако след загуба с 2-4.

Амин Гуири: 8.3

Голът на Гоури дойде по куриозен начин, след като Бенжамен Бориго отправи удар, който се докосна леко до Гоури, но това не отнема от заслугата на крилото за някои от попаденията на отбора му.

Джереми Доку: 9.5

Не случайно Джереми Доку е трансферна цел на Манчестър Сити. Хосеп Гуардиола вижда в него идеален заместник на Риад Марез, и не случайно… В първия мач от сезона, крилото развинти защитниците на Метц. Доку отбеляза гол, а също така бе замесен и в две от другите попадения на отбора си.

Висам Бен Йедер: 8.7

Капитана на Монако с типично за него представяне. Два гола за Бен Йедер в типичния за него стил. Едно е ясно: опитният нападател ще тормози противниковите защити и през този сезон!

Резервна скамейка

Ивон Мвого: 7.6

Лориен спечели точка на Парк де Пренс, която само показа безидейноста на парижани в отсъствието на Килиен Мбапе. Мвого пък направи 4 важни спасявания в мача, и така запази вратата си суха.

Самуел Жиго: 7.5

Марсилия започна сезона с важна победа, а Жиго бе стълб в отбраната на тима. Той се отчете с 3 спечелени въздушни двубоя и 75% успеваемост при подаванията си.

Бенжамен Буриго: 8.2

Буриго почти отбеляза гол, но в крайна сметка, бе записан като асистент за гола на Гоури. Капитана на Рен бе в основата на изразителната победа срещу новака Метц с 5 на 1.

Ибрахим Салах: 8.5
(в ляво на снимката)

Младият Ибрахим Салах имаше 1 гол за целия минал сезон. Сега с 4 докосвания, той отбеляза 2 гола. Изключително представяне за младата надежда на Рен.

Акор Адамс: 8.3

Акор Адамс отбеляза две попадение в разстояние от 2 минути, с което неговия Монпелие направи пълен обрат срещу новака Льо Авр. За съжаление на нападателя, обаче головете му не стигнаха за победа, след като гостите изравниха с гол в 90-тата минута.