by: Големите 5

0

Стартов състав: 4-3-3

Столе Димитриевски: 8.1

Столе Димитриевски просто заключи вратата си срещу Алмерия. Вратарят на Райо Валекано бе на мястото си в няколко критични положения, за да запази „суха мрежа“. Общо 5 спасявания в мача за Димитриевски.

Алфонсо Еспино: 7.8

Силен дебют за новия си отбор за Алфонсо Еспино. Крайният бранител бе много стабилен и не допусна никакви пробиви през неговата зона. Той се отчете с 5 важни намеси и 74% точност на подаванията.

Муктар Диакаби: 8.4

Малко хора очакваха Валенсия да спечели гостуването си на Севиля, но момчетата на Рубен Бараха го направиха и с това показаха амбициите си за този сезон. Диакаби бе с основна заслуга за тази победа, след като се справи безупречно в защита, а освен това отбеляза и откриващото попадение в мача.

Давид Алаба: 8.4

Страхотен мач за Давид Алаба. Реал спечели с 2 на 0 на един от най-негостоприемните стадиони в Испания, а австриецът бе винаги на точното място когато трябваше. Освен силната игра в защитен план, Алаба се отчете и с асистенцията при гола на Джуд Белингам.

Рубен Пеня: 8.9

Страхотен мач за десния краен защитник на Осасуна, който имаше главна заслуга и за двата гола на отбора си. При второто попадение, Пеня изуми със страхотен пробив и удар с десния крак, който намери гредата, а при добавката Мой Гомес довкара топката във вратата на Селта. Въпреки че не отбеляза, играчът на Осасуна заслужи най-високата ни оценка за кръга сред всички играчи.

Феде Сан Еметерио: 7.8

Кадис победи Алавес в първия си мач за сезона, а победата дойде след страхотния гол, отбелязан с глава от халфа на домакините. Сан Еметерио се отчете и с 83% точност на подаванията си.

Френки Де Йонг: 7.8

Въпреки че Барселона не успя да пречупи Хетафе, Френки Де Йонг бе на познатото си ниво, записвайки обичайните над 90% (92%) точност на подаванията. Нидерландецът се отчете и с един удар и 6 спечелени единоборства.

Джуд Белингам: 8.7

Какъв дебют само за новата покупка на Реал Мадрид. Джуд Белингам бе почти перфектен на „Сан Мамес“. Англичанинът отбеляза и гол, с който „белите“ направиха резултата 2-0 и на практика затвориха мача. Като цяло 75 докосвания за него, 82% точни подавания и страхотните 12 (от 14) спечелени единоборства в мача. Определено, похарчените средства изглеждат оправдани!

Алекс Баена: 8.1

Виляреал допусна загуба в един мач, който по-скоро заслужаваше да спечели. „Жълтата подводница“ изпусна доста шансове, преди Уилям Хосе да ги попари в края на мача. Въпреки загубата, добрите впечатления от играта на Баена остават. Халфът бе замесен в повечето интересни ситуации пред вратата на Бетис. Той центрира и при гола на Куенка, с който Виляреал изравни.

Такефуса Кубо: 7.8

Кубо откри кампанията си с гол. Японецът засече центриране от ляво и с премерен удар намери ъгъла на вратата. Въпреки това, Жирона успя да изравни на Реал Сосиедад за крайното 1-1 в мача. Иначе Кубо престоя 74 минути на терена, в които освен удара за гола, се отчете и с два удара извън вратата и 81% точни подавания.

Ранди Нтека: 8.0

Новият нападател на Райо Ранди Нкета първо изработи първата дузпа за отбора си, която Иси Паласон отбеляза, а след това сам вкара и втория наказателен удар за отбора си, отсъден само 8 минути по-късно. Повече от добър дебют за нападателя!

Резервна смамейка

Унай Симон: 7.5

Унай Симон допусна 2 попадения срещу Реал Мадрид, но ако не бяха добрите му изяви, головете можеше да са и повече. Общо 6 спасявания за вратаря на Атлетик.

Жил Кунде: 8.4

Жил Кунде изигра много силен мач, в който не остави никакви шансове на нападателите на Хетафе. Цели 7 изчиствания за него, както и 3 (от 3) спечелени единоборства и 121 (от 132) точни паса в мача. За жалост колегите му в нападение не успяха да вкарат положенията, които отбора създаде.

Айозе Перез: 7.8

Силен мач за атакуващия играч на Бетис. Перез отбеляза и откриващото попадение в мача, след като засече по перфектен начин центрирането на Луис Енрике от крилото.

Родриго: 7.6

Родриго отбеляза гола, с който „кралете“ поведоха на „Сан Мамес“. Бразилеца бе много деен през първото полувреме, но през второто се поизгуби и бе заменен в края.

Уго Дуро: 7.8

Уго Дуро бе много активен през целия мач за Валенсия при гостуването в Севиля, а най-важен за него и отбора му бе паса, с който изведе Хави Гера в 88-та минута за да може последният да вкара победното попадение за „прилепите“.