Звездите на кръга: 25-28 Август, сезон 2023/24

by: Големите 5

0

Стартов състав: 4-3-3

Жозе Са: 9.5

Уулвърхямптън записа първа победа през сезона побеждавайки Евертън с 0:1. Toва се случи след фамозното представяне за бразилския страж на Уувърхямптън. Вратарят на „вълците“ сътвори чудеса под рамката на вратата и направи цели 7 спасявания в мача, шест от които дошли след удари от наказателното му поле.

Робин Госенс: 9.7

Какъв първи мач като титуляр за новото попълнение на Унион Берлин! Робин Госенс отбеляза два гола за победата на тима си срещу Дармщад, като първия от головете му бе много красив, а втория изключително важен, дошъл при резултат 1-1. Госенс е и играча на кръга в Бундеслигата!

Шансел Мангулу Мбемба: 8.5

Брест пристигна на „Велодром“ като отбор, спечелил и двата си мача в първите два кръга. Въпреки това, Олимпик Марсилия победи в домакинството си, а именно Шансел Мбемба откри резултата в срещата след като засече с глава центриране на Жордан Верету. Освен гола, Мбемба се справи отлично в защита и заедно с колегите му не допуснаха гол.

Йоаким Андерсен: 9.1

Датчанинът изигра много силен мач при гостуването на Брентфорд. Той реализира изравнителното попадение за своя отбор в 76-та минута,след като получи пас от Джордан Аю и с доза шанс успя да промуши топката във вратата на Марк Флекен. Освен в офанзивен план, трябва да обърнем внимание и на представянето на Андерсен и в дефанзивната част на играта. Там той се отличи с 7 изчиствания, 1 блокиран изстрел и 4 от 4 спечелени единоборства във въздуха.

Мати Кеш: 9.2

Един от най-силните двубой с екипа на Астън Вила за Мати Кеш бе през изминалия уикенд. Бирмингамци победиха Бърнли с 1:3 , а в основата на тази победа стои крайният защитник на „гостите“. Полякът реализира две от попаденията за своя тим само в рамките на първите 20 минути, с което даде решителна за крайният резултат преднина на тима си. В 8-та минута бе намерен в наказателното поле от Оли Уоткинс и засече топката във опразнената врата на Бърнли. Само 12 минути по-късно Кеш отново реализира във вратата на Бърнли ,след като размени подавания с Диаби в наказателното поле и от десетина метра разстреля безпомощния Трафорд за 0:2.

Теди Тума: 9.7

Малтиеца бе просто невероятен в мача на неговия отбор срещу Монпелие.  2 страхотни гола и 1 асистенция за новия халф на Реймс. Първото попадение бе след перфектно изпълнение на пряк-свободен удар, а второто бе истински шедьовър, който си заслужава да бъде видян! Тума е и играча на 3-тият кръг във Франция!

Родри: 8.8

Няма да бъде преувеличено, ако кажем ,че това е най-важният играч в селекцията на Гуардиола през последната година. Това твърдение беше потвърдено за пореден път в неделя, когато испанецът отново се превърна в герой за Сити и спаси отбора в критичен момент. След като „гражданите“ допуснаха изравнително попадение в 85-та минута изглеждаше,че гостуването на новака Шефилд ще е първата грешна стъпка за Сити през настоящия сезон. В 88-та минута обаче преднината беше възстановена, след като испанският полузащитник бе намерен в наказателното поле и с удар  от воле разстреля Фодерингъм и донесе трите точки на своя отбор.

Андреа Колпани: 9.1

Два гола на младият атакуващ халф на Монца означаваха, че той лесно ще попадне в отбора на кръга. Нещо повече: Той е играча на кръга във Серия А. Освен това той отправи най-много удари в мача – 5(3 от които точни) и създаде 3 ключови подавания.

Алекс Баена: 8.5

Не са тайна качествата на този играч. Може би скоро ще бъде закупен и от по-голям отбор. Баена вкара красив гол във вратата на Барселона и неговата техника и креативност се оказа неразрешим ребус за защитата на Шави.

Рахим Стърлинг: 8.8

Изумително представяне за бившият играч на Ливърпул и Манчестър Сити.Той заби два гола във вратата на новака Лутън Таун при победата на своя тим. В 17-та минута нахлу в наказателното поле и след като слаломира между трима футболисти на Лутън Таун отбеляза за 1:0 в полза на Челси. В 68-та минута дойде момента за втория гол на Стърлинг, който окончателно уби интригата в двубоя и подпечата победата на „сините“. В края на мача Стрърлинг асистира и за третия гол в мача, дело на Никлас Джаксън.

Килиан Мбапе: 9.1

Е Килиан Мбапе се завърна! Той го направи именно, както подхожда на звезда от най-висок калибър. След като игра за малко по-малко от едно полувреме и отбеляза дузпа срещу Тулуза в миналия кръг, сега супер звездата на ПСЖ бе на терена от първата минута, като с отчете и с 2 попадения на сметката си.

Резервна скамейкта

Оливър Бауман: 8.8

Оливър Бауман, направи изключителен мач срещу новака Хайденхайм, той направи общо 7 спасявания, едно от които бе спасена дузпа при резултат 0-0.

Йосип Юранович: 8.7

След като отбелязахме ролята на Робин Госенс за победата на Унион над Дармщад, е редно да отбележим, че Йосип Юранович също имаше сериозна заслуга за тази победа. Хърватският национал се отчете с 2 асистенции в мача.

Родриго де Пол: 8.4

Няма как и без него. Световният шампион записа цели три асистенции. Постижение, с което много малко футболисти могат да се похвалят. Дали пък спекулациите за трансфер не амбицираха аржентинеца?

Ян-Никлас Бесте: 8.5

Жалко за Ян-Никлас Бесте, защото отбора му загуби след като водеше с 2 на 0, 15 минути преди края на мача си срещу Хофенхайм. Самият Басте, първо изпусна дузпа, но след това вкара превъзходен гол от пряк-свободен удар. Той центрира по най-добрия начин от корнер за втория гол на Хайденхайм за да запише и асистенция в мача.

Шави Симонс: 8.8

Шави Симонс започва да изглежда като играч, който може не само да замести Доминик Собослай и Кристофър Нкунку, но дори и да се превърне в още по-ключова фигура за „биковете“. Гол и две асистенции за него, а Лайпциг направо отнесе Щутгарт за едно полувреме.

Дарвин Нунес: 8.5

„В моите 1000 мача като мениджър никога не съм имал подобен мач.“. Това бяха думите на Юрген Клоп след края на двубоя с Нюкасъл. Изумителен обрат за „червените“ от 1:0 до 1:2 и то с човек по-малко на терена от 28-та. В основата на този обрат стои една единствена фигура, тази на Дарвин Нунез. Уругваецът заби и двете попадения за своя отбор .В 81-та минута Нунез получи извеждаш пас от Жота, напредна в наказателното поле и с хубав удар по диагонала изравни резултата. В 93-та минута драмата беше пълна. Отново той получи извеждаш пас зад гърба на защитата от Салах и с хубав плътен шут в далечния ъгъл на вратаря направи обрата пълен. Това бе със сигурност един от онези мачове, които ще се помнят дълго.

Виктор Бонифейс: 8.8

Бонифейс започва да загатва, че можем да очакваме от него дори да се бори за голмайсторския приз в Бундеслигата през този сезон. Нападателя напълно отчая защитата на Борусия Мьонхенгладбах. 2 попадения за него в мача, а дори можеше да направи и хеттрик.