by: Големите 5

0

Стартов състав: 4-3-3

Тибо Куртоа: 8.5

Вратарят на Реал Мадрид направи страхотен последен мач за тази кампания. Стражът на „Белия балет“ направи цели 8 спасявания, 5 от които след изстрели от наказателното поле. Кралският клуб завърши при равен резултат с Атлетик Билбао, но въпреки това извоюва втората позиция в класирането.

Никола Залевски: 8.0

Рома се нуждаеше от победата, за да си гарантира място в евротурнирите наесен, и те успяха, побеждавайки Специя с 2:1. По този начин се получи рядката ситуация, в която тимовете на 17-о и 18-о място са с равни показатели и ще решат всичко в един мач за оставане в лигата.

Залевски изравни за 1:1 в 43-та минута, като освен този важен гол, той направи 93% точни паса, 3 от 6 успешни дрибъла, 3 изчиствания, две отнемания на топката и едно изчистване.

Клемон Видал: 8.0

Съотборника на Диало в отбрана Видал, също заслужи място в отбора на кръга, след силното си представяне срещу Марсилия. Видал отбеляза единственото попадение в мача, а освен това направи 5 важни изчиствания.

Хосе Копете: 9.1

Едва на 23 години, бранителят на Майорка се превърна в много важна част от състава на Хавиер Агире. Солиден, сигурен и много отдаден, Копете беше с главна роля в опазването на суха мрежа срещу Райо Велекано

Ронаел Пиер-Габриел: 8.5

През сезона десният краен бранител на Еспаньол беше много колеблив. При последната среща на „Папагалчетата“ той се разписа и направи добър мач. Още от миналия кръг Еспаньол изпадна, а равенството срещу Алмерия беше само за престиж.

Луис Алберто: 9.0

Той бе най-добър на терена и с право. Алберто бе в основата и на двата гола за Лацио, след като първо подаде в 48-та минута, а в края на мача в 91-та минута вкара за окончателното 2:0.

Габри Вейга: 8.3

Невероятният талант на Селта. Два гола срещу Барса, оцеляване и вероятно последния мач с този отбор. Вейга излезе контузен, а на пейката беше облян в сълзи. Може би той вече знае къде ще продължи кариерата си.

Адриан Ембарда: 9.2

Крилото на Алмерия се превърна в най-креативният футболист в състава на „андалусийци“. Два гола срещу Еспаньол, едниният от които след дузпа в добавеното време, с което Алмерия се спаси от изпадане.

Алекси Клод-Морис: 8.5

Този сезон опасноста в отбора на Ланс идваше буквално от всякъде. Този път тя дойде от Клод-Морис, който не бе започвал като титуляр от над 4 месеца, но това не му попречи да отбележи два страхотни гола за победата над Оксер. Какъв чудесен начин да се отблагодариш на треньора за доверието му.

Анте Будимир: 8.1

Още един нападател с два гола. Тези на Будимир спечелиха позиция в Европа за Осасуна, а това не е първи случай, в който хърватинът ележи 2 попадения в един мач. Негова жертва се оказа Жирона, но каталунците се простиха с мечтите за „Лигата на конференциите“.

Резерви:

Гилермо Викарио: 8.3

Викарио и неговият Емполи загубиха с 2:0 от Лацио, Но, той успя да направи геройски 9 спасявания.

Алесио Романьоли: 7.8

Реализира 94% точни подавания, но бе с най-много спечелени атакуващи въздушни двубои с 4. Един от тях бе наистина успешен, защото в 47-та минута след изпълнение на корнер той вкара от 5 метра.

Брийс Мендес: 8.6

Един от трансферите на годината. Голове, асистенции, влияние. Брайс може всичко. Контузии попречиха да развие максимално потенциала си, но въпреки това завършва сезона с цели 8 гола.

Роман Февр: 8.5

След като си вкарал две попадения а отбора ти е победил с 2-1, тогава определено си играч на мача и би следвало да попаднеш в идеалните 11 за кръга! Към това можем да допълним и точност на подаванията от 88% за Февр.

Рафаел Леао: 8.5

Португалското крило на Милан изпраща най-силния си сезон до сега в своята кариера. Той вкара 2 от 3-те гола при успеха над Верона с 3:1. По този начин неговият актив е 15 гола и 8 асистенции за росонерите в Серия А. И отново в този мач той бе с най-много опити за дрибъл – цели 9! Но за негово съжаление само три бяха успешни.

Люис Опенда: 8.3

Още една сензация в Лига 1. Люис Опенда и неговият Ланс ше се подвизават в Шампионската Лига, а за белгиеца тепърва ще се говори!

Ели Уахи: 8.5

Нови два гола за една от сензациите на сезона. Не е случаен и интереса от няколко Европейски гранда начело с Арсенал към младата звезда на Монпелие. Уахи завършва кампанията с 19 попадения.